Lietotājs
Parole

Vai ir kāda vienkārša dokumentāla filma vai diskusija par homoseksualitāti, ko parādīt vecākiem?


kaadskautkur | 29.10.2022. - 19:13:56 | Diskusija lasīta 826 reizes

Kad cilvēks ir izlīdis no skapja, gribas, lai vecāki labāk saprot, kā tas ir un kādi piedzīvojumi un pārdzīvojumi to visu pavada. Taču pašam var pietrūkt vārdu vai arī neērti, pārāk sāpīgi runāt.

Ir redzētas dažādas filmas un raidījumi, taču kaut kā grūti atrast kaut ko "vecāku drošu", it īpaši, ja vecāki ir diezgan konservatīvi.

Gribētos atrast kaut ko, kas atbilst kritērijiem:

- uzsvars tiek likts vairāk uz ikdienu - uz to, ka runa nav nemaz par seksu, bet gan par visu kopumu - par iemīlēšanos, par vēlmi dalīties ar kādu priekos un bēdās, savstarpēji palīdzēt, justies droši un radīt drošibas sajūtu otram. Par to, cik sarežģīti ir ikdienā, kad nepārtraukti jākontrolē sevi, lai ar žestu, skatienu, lieku vārdu nejauši "neizlektu no skapja", jādomā izvairīgas atbildes, kad radi jautā "Nu, kad tev beidzot būs kāzas?" utt.  Vispār dokumentāla filma nevis par homoseksualitāti, bet homodzīvi.

- lai filmā būtu ne tikai jaunieši, bet arī gados vecāki cilvēki. Lai būtu arī vecāki, kas stāstītu, kā viņiem bija ar pieņemšanu - vai jau agri pamanīja, ka bērns ir "citāds", vai nojauta patiesos iemeslus, vai tas bija šoks utml.

- par to, cik grūti - un kāpēc - ir "iznākt no skapja", par gadiem ilgām šaubām, mājieniem "nu bāc, kad jūs beidzot paši sapratīsiet to, ko īsti nevaru jums pateikt", liekiem konfliktiem, kas rodas no iekšējās spriedzes, kad nespēj atklāt svarīgiem cilvēkiem tik būtisku daļu no sevis utt.

- varbūt arī kāds autoritatīvāks zinātnes pārstāvja, psihologa skaidrojums par to, ka homo-iemīlēšanās nav izvēle, bet gan parādība, ko pamani tikai jau pēc fakta - kad esi iemīlējies, pieķēries.

- skaidrojums, ka vecāki nav vainīgi. Nelīdzētu tas, ka puiku sūtītu uz sporta cīņām, bet meiteni - uz adīšanas pulciņu. Nav arī vainīga nekāda propaganda, jo tas process sākas agrā bērnībā, kad bērns par šīm tēmām neko nav vēl dzirdējis, taču jau sāk netiešā veidā izpaust savas īpatnības, kas var par kaut ko signalizēt.

Vislabāk ja, ja filma būtu latviski vai krieviski, ņemot vērā mūsu vidi. Angliski - pat ar tulkojumu - Latvijas vidējam cilvēkam varētu šķist pārāk tāla, sveša.

Vai kaut kas tāds vispār eksistē? Ja nē, varbūt kādai grupai (Mozaīka utml.) derētu šādu filmu radīt?
Atbildes (6)
alvils | 30.10.2022. - 03:05:48

Youtube pameklēju "documentary about gay families" un uzrodas tīri interesanti rezultāti, t.sk. Deutsche Welle "The daily life of gay parents". Man pašam arī būs interesanti noskatīties.

Kad meklēju pēc citām frāzēm, tad radās iespaids, ka dokenes ir tikai par geju parenting, bet viss pārējais ir "mākslas" īsfilmas, ciešanu stāsti un Helix stāsti, gay bathhouses, utt.

Geju attiecībās poliamors sex ir ļoti daudz, ģimene... diemžēl izteiktam mazākumam. Nez vai ir vērts taisīt filmu.

Kad pārdomāju, kā coming out būtu bijis man pret maniem vecākiem... Nu laikam vispirms ir jābūt attiecībām, jebkādām. Tad var būt coming out, tad ir reāla dzīve, tad ir cilvēki un cilvēciskais un tad to var pieņemt. Bet ja attiecību nav, tad tāds coming out ļoti draud pārvērsties par signalēšanu ("meklēšanos") un galīgi ne tajā frontē. Un beigās visiem būs bēdīgi un mazliet dīvaini.

Man nebija attiecību, tāpēc arī nekāds coming out.

Ceru, ka Latvijas "vidējais cilvēks" tomēr jūt sev apkārt to, kā cilvēki cenšas tikt pie labākas dzīves, atrast tehnoloģiju darbus, pārcelties uz privātmājām, iegādāties Teslu, braukt ceļojumos. Un pie šīs labākās dzīves arī pieder zināma (pop)kultūra un LGBT akceptēšana. Man liekas, ka nav tik slikti.

Un tagad gan nāk prātā... Ap 90 gadu otro pusi vai beigām Latvijas Televīzijā bija viens dokumentāls raidījums. Ne Labvakar, bet drīzāk ceturtdienās un bija visādas tēmas (laikam tas pats, kurā Birkavam jautāja, kādu kontracepciju viņš lieto un viņš smaidīja, kā parasti, un teica, ka izmantojot "sev zināmus līdzekļus") un viena bija tieši par geju attiecībām. Vēl atceros kadrus, kura pajauni džekiņi kopā devās kalnos... Galīgi neatceros nosaukumu... Ja atcerētos, tad varbūt youtube varētu atrast vai LTV arhīvu daļai pasūtīt. Laikam agrāk varēja vecos raidījumus uzkopēt kasetē vai uz diska un nopirkt personīgai lietošanai.
jaspazija | 11.11.2022. - 21:02:48

Homo@lv ir brīnišķīga filma 
Prayers for Boby- raudāju trīs reizes
If this walls could talk - arī paņuņāju.  
Domāju arī vecākiem šis derēs
jaspazija | 11.11.2022. - 21:02:49

Homo@lv ir brīnišķīga filma 
Prayers for Boby- raudāju trīs reizes
If this walls could talk - arī paņuņāju.  
Domāju arī vecākiem šis derēs
kaadskautkur | 12.11.2022. - 01:03:19

Homo@lv atstāj tādu nedaudz skumju bezcerības piegaršu un vairāk koncentrējas uz sociāli politiskiem procesiem, kas "vidējam cilvēkam" (it īpaši nākušam no lauku vides) nav pārāk saistoši. "Lai jau viņi tur Rīgā rīko visādus gājienus un ākstās, mums te ir cita dzīve un pie mums tādas smalkas lielpilsētu izvirtības nenotiek". Kaut kā tā tas izskatās. Pārējās minētās filmas, lai cik labas būtu, arī būs pagrūti pieņemt, jo "tie jau atkal tie izvirtušie ārzemnieki un viņiem nevar ticēt".

Laikam jau kā teica alvils - nāksies pieņemt, ka gados jaunākie pamazām pieradīs un ja ne sapratīs, tad vismaz spēs paraustīt plecus, bet vecāka gadagājuma cilvēkiem nebūs nekādu īpašu informatīvu materiālu.
ht100 | 06.02.2023. - 15:37:19

Ļauj večukiem nodzīvot dzīvi mierā un svētlaimīgā neziņā.
Sociālais spiediens dzīvot standarta dzīvi ir viens iemesls kāpēc geji pārceļas uz citu valsti. Ne tikai no Latvijas. Arī no Itālijas, no Japānas, no Lielbritānijas, no ASV. Tas ir viens veids kā tikt vaļā no radiem. Citādi, vienkārši ignorē.
jaspazija | 17.04.2023. - 21:40:02

Vari parādīt šo, ka tepat Latvijā ir viendzimuma ģimenes.
https://play.tv3.lv/show/me s-m...ilam-gimeni, serial-5085812/serija-7, episode-5085820
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.