Lietotājs
Parole

Dzimtes identitāte


starlightthinker | 15.05.2020. - 23:04:56 | Diskusija lasīta 1080 reizes

Nesen lasīju rakstu, kurā bija teiks, ka Austrālijas valdība ir atzinusi 33 dzimtes (gender). Man pašam ir grūti iedomāties pat vēl vienu dzimtu, neskaitot sieviešu, vīriešu un transpersonas. Ko jūs domājat par šo tēmu? Un varbūt šeit ir tādi cilvēki, kas pieskaita sevi pie kādas no šīm dzimtēm un varētu izskaidot, ko tas viss nozīmē. Būtu interesanti paklausīties.. ❤️
Atbildes (9)
emija | 16.05.2020. - 08:44:09

Tur trešā daļa no 33 ir tas pats standarts tikai variācijās (niansēs), piemēram,   gan vīrietis, gan sieviete tur var tikt aprakstīti trīs dažādos veidos - man/woman, male/female, cisgender (abi), gan arī cis woman / cis man. Ja ļoti gribētu varētu vēl pielikt cis male ai cis female un būs jau 12 nosaukumu abiem variantiem .
tille | 16.05.2020. - 14:18:10

Mani interesē tēmas par dzimti, dzimtes saprašanu, dzimtes apzināšanos un tiripiri. Viena no aktuālākajām mūsdienu tēmām, taču papētot sarakstu, jāpiekrīt emijai - kaut kas viens ir aprakstīts dažādās variācijās.

Es gan nezinu, kādas atbildes tu sagaidi. Ir skaidrs, ka šis ir individuāls izzinošs process. Lielākā daļa sevi apzinās kā konkrētu dzimtes trīrradni! 
myluck | 16.05.2020. - 23:10:10

Man bija gadījums. Diezgan sen satikos ar puisi, kurš man stāstīja, ka viņam ir trīs dzimumi - vīrieša, sievietes un vēl viens kopīgais jeb tā saucamais crosmale. Savās izpausmēs viņš rezultējās kā vīrietis, taču pēc viņa teiktā guļamistabā varēja pārslēgt savas dzimumidentitātes kā vien vēlējās. To psiholoģijā sauc par summāro dzimumparadigmu, kad vairākas dzimtes pārklājās un pati persona var izvēlēties sev vēlamo
ht100 | 19.05.2020. - 13:14:14

Es dzīvoju zemē kur ir trīs dzimtes: M, W, prefer not to tell. 😊 Man ar to pietiek.
kaadskautkur | 23.05.2020. - 01:47:28

guļamistabā varēja pārslēgt savas dzimumidentitātes kā vien vēlējās


Kāpēc tieši guļamistabā? Aizdomas, ka tad tiek jaukta seksuālā orientācija ar dzimuma identitāti, jo tas galīgi nav tas pats. Ja sāktu kombinatoriski reizināt, tad gan sanāktu lērums   homos-male, homo-female, hetero-male, hetero-female, homo-trans-male, homo-trans-female, bi-male, bi-female, bi-trans-male, bi-trans-female, asex-male, asex-female ... tā varētu visu dienu turpināt.
myluck | 23.05.2020. - 21:46:20

Nu es jau teicu, ka trīs dzimumi, nevis trīs seksuālās orientācijas
lailux | 25.05.2020. - 21:24:13

Dzimte ("gender") nav konstrukcija, kā to raksturo ģenderisti, bet pastāvēšanas forma. Arī materiālā un garīgā kultūra, sociums, civilizācija balstās uz dzimumu un tā divējādību, dualitāti. Dzimuma "relišeri", kā tos dēvēja dr. Zālītis, ir fiziski (bioloģiski), sociāli, kulturāli, psiholoģiski, arī lingvistiski - savij dzimumu un dzimti, valoda dabiski atspoguļo dzimuma aspektus (dzimte - gramatikā, kārta - sabiedrībā, pie daktera - dzimums). Drēbes tiek piegrieztas pēc auguma, un uz sapostas mūslaiku sievietes var būt padsmit apģērba un bižutērijas priekšmetu un tikpat parfimērijas un grima izstrādājumu, bet tie visi signalizē par sievišķību. Ja vīrietis zem darba apģērba pavilks sieviešu nodaļā nopirktas sieviešu apakšbikses, viņa domas gandrīz bez pārtraukuma kavēsies pie šīs sievišķības klātbūtnes.

Varētu pat minēt, ka "binārisma" apkarotāji apkaro pašu eksistenci. Ne identitāte (dzimuma apzināšanās), ne orientācija (uz kādu dzimumu) nepastāv bez minimālā pretstata (savs vai pretējs). Normāla transseksuālisma vai homoseksuālisma apzināšanās nevar notikt bez dzimuma jēdziena apjēgšanas - daudzi zina to sajūtu "es esmu citāds" - bet citāds nekā definēts "tāds". Jā, dzimte (kārta) mēdz būt pakārtota dzimumam, atvasināta no tā - bērnu taču arī ģērbj un audzina atbilstoši fiziskajam dzimumam. 

Ir iespējama dzimuma maiņa, bet būtu savādi, ja cilvēks negribētu pieskaņoties arī attiecīgajai kārtai un runāt par sevi attiecīgajā dzimtē. Var nomainīt tikai "izkārtni" (frizūru, drēbes, uzvedību), bet jaunas dzimtes no tā gan neveidojas. Mikslis, sajaukums, sajukums, apjukums - to gan cilvēks pats, gan apkārtējie konstatē ļoti ātri. Tāpat pārģērbšanās, maskēšanās tiek "atmaskota" - tas jau vīrietis / tā jau sieviete! Dažās zemēs apkalpošana bodē nevar notikt, kamēr klientam nav pielikts madam vai mesjē. 

Runāt par vairākiem dzimumiem vai dzimtēm gēnu, hromosomu, hormonu līmenī ir tāda pati spekulācija. Katrai teorijai kaut kas ir jāņem par atskaites punktu un pamatvienību, bet diezin vai kas cits kā V un S tas var būt. Daudz kas tajās "teorijās" balstās tieši angļu valodas perversijās un dīvainībās. Kā tad mēs teiksim - pēc dzimuma vīrietis, pēc dzimtes vīrišķis? Dalīsim "sievietīgu" ķermeņa smaržu no "sievišķīga" parfīma?  

Ja es varu dzīvot bez seksa, vai es varu dzīvot arī bez dzimuma? Ko tad es vilkšu mugurā?! Un citi mani noteikti ieliks kādā rāmī. 

Bet tam puisim drīzāk  ir nevis 3 dzimumi, bet 3 seksuālās uzvedības modeļi. Varbūt viņš zina 3 pozas vai darbības. Tagad arī vieglāk sadala lomas - augša, apakša, universālis.
kaadskautkur | 26.05.2020. - 23:17:54

Aha, kaut kādam atskaites punktam jābūt, un neko principiāli jaunu ārpus V/S vēl nav gadījies redzēt.
dendis | 27.12.2020. - 20:07:14

Cik krasu varaviksne ? Bet vienas pietrukst gan - germofroditi, senaka no visam sex parstavjiem . Kad piedzimst ta kirurgs uzreiz piedava - vajadzigo nogriezisim vai aizsusim ciet ... Kardinals gajiens ! Zel ka dzimst sie parstavji parak reti, cik problemu nepastavetu ja to vairak ...
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.