Foto: Shutterstock
Viduslaikos baznīca reglamentēja visus cilvēka dzīves aspektus, tostarp arī intīmās attiecības. Tomēr, neraugoties uz stingrajiem ierobežojumiem un aizliegumiem, daudzi fakti, kas ir nonākuši līdz mūsdienām, liecina par to, ka vienkāršo (un ne tikai) ļaužu intīmā dzīve ir bijusi spilgta, daudzveidīga un, no mūsdienu skatu punkta izvērtējot, pat visai šokējoša.

Lai noskaidrotu ko vairāk par viduslaiku ļaužu intīmās dzīves smalkumiem, iepazīsties ar portālā "Kulturologija" publicētajiem deviņiem pikantiem faktiem.

Puslegālā prostitūcija – nav ļaunuma bez labuma

Viduslaikos prostitūcija bija visai izplatīta parādība. Kaut gan baznīca šo netiklo rūpalu neatbalstīja, bet neko arī nedarīja, lai to izskaustu. Garīdznieki saprata, ka daudzi cilvēki šādā veidā alkst atbrīvoties no pārlieku lielas spriedzes, un vieglās uzvedības sieviešu trūkums var nest vairāk posta nekā labuma. Viņi baidījās, ka pretējā gadījumā vīrieši var sākt uzmākties augstdzimušām sievietēm vai, sliktākajā gadījumā, stāties intīmās attiecībās ar tādiem pašiem seksuāli neapmierinātiem vīriešiem.

Lai arī baznīca bija iecietīga pret prostitūciju, tomēr bija nianses, kas atspoguļoja "naktstauriņu" pieticīgo stāvokli sabiedrībā. Šīm sievietēm bija jānēsā īpašs apģērbs, lai viņas atšķirtos no godprātīgām dāmām, kā arī jādzīvo īpašos pilsētas rajonos bez jebkādām pilsoniskām tiesībām. Bordeļi, kuros mitinājās prostitūtas, tika maskēti kā pirtis vai šuvēju darbnīcas, kurās vieglās uzvedības meičas strādāja kvalificētu "meistaru" vadībā.

Lasi tālāk un uzzini vēl astoņus neparastus faktus par intīmo dzīvi viduslaikos.

Impotence kā šķiršanās iemesls

Foto: Shutterstock

Slepenā viduslaiku kontracepcija

Foto: Shutterstock
Jau senajos laikos cilvēki izdomāja dažādas metodes, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības. Tomēr vēl ne tik sen vēsturnieki uzskatīja, ka pretapaugļošanās līdzekļu izmantošana samazinājusies tieši viduslaikos. Pirmkārt, jau tāpēc, ka tos neatbalstīja katoļu baznīca, uzstājot, ka bērns ir Dieva dāvana un laulības galvenais mērķis. Otrkārt, zinātnieki izteica viedokli, ka sievietes viduslaikos centās dzemdēt pēc iespējas vairāk bērnu, jo bērnu mirstība bija sevišķi liela.

Tomēr demogrāfiskie pētījumi pierāda, ka sievietes pēc 30 gadiem palika stāvoklī daudz retāk nekā divdesmitgadnieces. No tā var secināt, ka tomēr arī viduslaikos tika izmantotas dažādas kontracepcijas metodes, lai arī, iespējams, tieši baznīcas nostājas dēļ ziņu par tām ir ļoti maz.

Vecmātes–raganas un intīmas attiecības ar velnu

Foto: Shutterstock

Priesteri un laulība

Foto: Shutterstock

Sieviešu mīlestība

Foto: Shutterstock

Vīrietis sieviešu drēbēs

Foto: Shutterstock

Baznīcas atļautā poza bērnu radīšanai

Foto: Shutterstock

Nāvessods par gultas prieku baudīšanu

Foto: Shutterstock
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!